Rolety i żaluzje – praktyczne czy estetyczne?

Rolety i żaluzje – praktyczne czy estetyczne?

Obecnie niemal we wszystkich oknach mieszkań i domów montowane są żaluzje lub rolety. Ten praktyczny element wyposażenia wnętrz służy jednak nie tylko ograniczeniu ilości wpadającego do pomieszczenia światła, ale także zapewnieniu prywatności.

Nie tylko funkcjonalne

Dostępne w sklepach rolety i żaluzje wyróżniają się zarówno licznymi walorami funkcjonalnymi, jak i estetycznymi. Wybór rolet czy żaluzji możemy z powodzeniem uzależnić od własnych preferencji i dopasować je do wystroju danego pomieszczenia.

Wszystko za sprawą ogromnej różnorodności wzorów i kolorów, które zachwycą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zdecydowana większość modeli występuje w co najmniej kilkunastu najpopularniejszych kolorach i odcieniach, dzięki czemu bez problemu dobierzemy rolety do salonu, sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego.

Dodatkowe atuty rolet

Kolejnym atutem jest imponujący wybór rodzajów rolet. W dobrych sklepach dostępne są między innymi rolety zaciemniające blackout, rolety typu dzień-noc, rolety thermo, rolety mini, rolety do okien dachowych czy tkaniny panelowe.

Niekwestionowaną zaletą rolet jest również łatwość utrzymania ich w czystości. Rolety nie są aż tak podatne na osadzanie się kurzu, jak tradycyjne żaluzje, przez co ich czyszczenie i konserwacja zajmuje znacznie mniej czasu.

A może jednak żaluzje?

Oczywiście producenci nie zapominają o miłośnikach klasyki i w dalszym ciągu oferują także typowe, znane wszystkim żaluzje. Choć wielu osobom może wydawać się, że żaluzje odeszły w zapomnienie, w rzeczywistości mają się naprawdę nieźle.

Co ważne, żaluzje nie występują wyłącznie w białym lub przypominającym srebrny kolorze. Obecnie dostępne są też w wielu imitujących drewno odcieniach brązu, przez co po zamontowaniu mogą stać się bardzo ciekawą i niebanalną ozdobą okna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
oświetlenie salonu
Co powinniśmy wiedzieć o lampach podłogowych?

Prawidłowe oświetlenie domu to nie tylko podstawa naszego prawidłowego funkcjonowania, ale bardzo istotna część aranżacji przestrzeni, nadająca jej niepowtarzalny charakter....

Zamknij